Pomoc

Porady i wskazówki

infolinia: +22 602 22 11

  Podłącz player do zasilania oraz do telewizora za pomocą dołączonego kabla HDMI. Włącz player przełącznikiem (wnętrze uruchomionego playera zaświeci na czerwono). Po poprawnym podłączeniu playera do monitora powinieneś widzieć ekran:

  Pobierz aplikację Eminto ze Sklepu Play lub Apple Store

  Otwórz aplikację i zaloguj się za pomocą otrzymanego loginu i hasła Zeskanuj kod QR z prawej strony ekranu nakierowując aparat telefonu w jego stronę i kliknij “aktywuj player”.

  Po poprawnym zeskanowaniu QR code'u w następnym kroku ustawisz sieć WI-Fi dla playera. W tym celu aplikacja połączy się z playerem i wyświetli dostępne sieci Wi-Fi. * Jeżeli aplikacji nie może połączyć się z playerem lub nie wyświetla dostępnych sieci: Sprawdź czy masz włączoną sieć Wi-Fi w telefonie. Wyłącz w telefonie sieć komórkową. W przypadku urządzeń z systemem Android musisz mieć włączoną usługę lokalizacji.

  Na ekranie monitora pojawi się niebieska animacja z "potworkiem Eminto":

  Nadaj nazwę playera i kliknij “rozpocznij konfigurację” Nadaj nazwę playera i kliknij “rozpocznij konfigurację”.

  Ustal harmonogram pracy playera / monitora. Materiały będą się wyświetlały tylko w ustalonych dniach i godzinach. Po czym zapisz zmiany.

  Wybierz orientację obrazu, tak aby wyświetlane treści były dobrze widoczne. Eminto automatycznie umożliwia wyświetlenie zarówno poziome jak i pionowe. Jeżeli Twój monitor jest zamontowany w wersji pionowej tutaj możesz to skonfigurować.

  W każdej sekcji w lewym górnym rogu znajduje się znak zapytania, który podpowie użytkownikowi o funkcjach i kolejnych krokach edycji.W tej zakładce posiadasz dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych, które przygotowaliśmy

  * w prawym górnym rogu znajdziesz filtry aby łatwo znaleźć wideo które cię interesuje. Filmy możesz od razu dodawać do planów emisji, korzystając z ikonki Ikona dodania w prawym dolnym rogu miniatur.

  Aby wejść w podgląd filmu kliknij w jego miniaturę. Aby zmieniać orientację między poziomą i pionową kliknij w ikonę Orientacja mediów

  Aby odtworzyć wideo, kliknij w przycisk play. Tryb pełnoekranowy uzyskasz obracając telefon poziomo. Odtwarzanie zamykasz przyciskiem Ikona zamknięcia w lewym górnym rogu ekranu.

  Aby dodać film do planu emisji, kliknij “dodaj do planu emisji”.

  Wybierz odpowiedni plan i kliknij „dodaj”.

  Otwierając zakładkę szablony znajdziesz wszystkie materiały, które możesz edytować i dostosowywać pod swoje potrzeby.

  Wybierz dowolny szablon i kliknij w jego miniaturkę aby przejść do edycji. Ikona Ikona zmiany pozycji tekstu odpowiada za dostosowywanie pozycji tekstu. Rusz suwakiem lewo-prawo żeby zmienić położenie tekstu na szablonie.

  Za pomocą ikony Ikona dodawania mediów dodasz własne media (zdjęcia i filmy). Więcej na ten temat w sekcji: Dodawanie własnych zdjęć i filmów.

  Trzecia ikonka Ikona zmiany kolorstyki odpowiada za dobranie kolorystyki szablonu. Kliknij w nią i wybierz jeden z dostępnych kolorów.

  Tekst widoczny na materiale zmienisz wybierając ikonę Ikona zmiany wielkości liter Następnie:

   rozmiar nagłówka oraz tekstu zmienisz poruszając odpowiednimi suwakami lewo-prawo,

   aby edytować treść tekstów wystarczy, że klikniesz w tekst i zastąpisz je własnymi treściami.

   Ikoną Ikona podglądu szablonu wyświetlisz na telefonie przygotowany przez siebie szablon.

   W przypadku szablonów statycznych (ze zdjęciem zamiast filmu) dostosujesz również czas trwania danej planszy. Zrobisz to klikając w ikonę Ikona stopera oraz wybierając odpowiednią długość (10, 15 lub 30 sekund).

   Aby zapisać stworzony szablon kliknij “zapisz”. Następnie wprowadź nazwę swojego szablonu. Jeśli chcesz dodać go od razu do planu emisji - zaznacz dostępną opcję i wybierz plan. następnie kliknij “zapisz”.

  Aby dodać treści do twojego planu kliknij “dodaj”, a następnie wybierz, czy chcesz dodać jeden z przygotowanych szablonów, czy media edukacyjne. Po wybraniu odpowiedniej opcji wskaż wideo, które chcesz dodać do planu.

  Kolejność wyświetlania mediów w danym planie możesz zmienić przytrzymując pasek z danym wideo i przenosząc je wyżej lub niżej.

  Aby szybko przejść do podglądu wideo lub usunąć materiał z planu kliknij w miniaturę po prawej stronie i wybierz odpowiednią ikonkę.

  Gdy plan zawiera już media w odpowiedniej kolejności, oraz kampania trwa odpowiednio długo (na górnej belce pokazany jest sumaryczny czas trwania planu, zalecane jest trzymanie się w okolicach max 5 min) należy ustawić harmonogram wyświetlania:

  klikamy w ikonę Ikona hamburgera widoczną przy nazwie planu, a następnie wybieramy “pokaż kalendarz”,

  za pomocą przełączników po prawej stronie wybieramy dni, w które ma wyświetlać się plan emisji,

  godziny jego rozpoczęcia i zakończenia ustawiamy klikając w daną godzinę, a następnie dostosowujemy czas przesuwając suwaki góra-dół. Dobrym wyborem jest dostosowanie czasu wyświetlania do godzin pracy gabinetu,prawej stronie wybieramy dni, w które ma wyświetlać się plan emisji,

  klikamy “akceptuj”, następnie “zapisz”,

Jeśli chcemy stworzyć taki harmonogram, że w poszczególne dni wyświetlamy inne media czy szablony potrzebujemy stworzyć kolejną zakładkę. Aby to zrobić klikamy “dodaj”, następnie “moja kategoria”. Wpisujemy nazwę planu i klikamy “dodaj”.
Do utworzonej zakładki przypisujemy interesujący nas dzień i godziny.
Przykład:
Chcemy aby w środę od 12.00 i cały czwartek wyświetlały się media związane z implantologią.

Opcja usuwania planów znajduje się pod ikoną hamburgera. Podobnie jak opcja zmiany nazwy planu.

Aby wyłączyć plan nie usuwając go kliknij w przełącznik dostępny obok ikony hamburgera.

Aby rozpocząć wyświetlanie przygotowanych treści kliknij “zapisz” w prawym górnym rogu, a następnie niebieski przycisk “publikuj”.

  W zakładce Playery możesz monitorować stan twoich playerów, dodawać kolejne (przycisk “dodaj player”), czy kopiować media plany z jednego urządzenia na drugie, tak aby pokazywały te same treści w tym samym czasie.

  Klikając w nazwę playera możesz sprawdzić jego stan techniczny - od użycia procesora, przez jego temperaturę, po podłączenie do monitora kablem HDMI. Z poziomu tej zakładki możemy również:

   zmienić sieć, do której podłączony jest player,

   zmienić orientację obrazu z pionowej na poziomą,

   obrócić obraz o 180 stopni,

   zrobić zrzut ekranu,

   zrestartować player lub przywrócić go do ustawień fabrycznych.

   Zakładka alerty to monitor aktywności playera.

   Klikając “Mój Profil” możemy sprawdzić dane, na jakie zarejestrowany jest player, bądź zmienić hasło do naszego konta.

   Zakładka “kontakt” jest najlepszym sposobem na skontaktowanie się z obsługą klienta oraz pomocą techniczną Eminto.

Testuj 15 dni za darmo Zamknij

  * pole wymagane